Doram Tanıtım | Dijital Tanıtımlar | Dijital Pazarlama

Doram Tanıtım Dijital Tanıtımlar Kataloğu

Çağımızın lansman Başlangıcı

Dijital Dünyada Başlar

WEB TASARIM
Bir web sitesi, markanın temas noktası, ve önemli bir iş aracıdır. Harika bir web sitesi işinizi büyütmenin kilit noktası olabilir. Kötü bir site ise markanıza zarar verebilir. Ancak harika bir web tasarımı kolay değildir. Bugünün kitlelerinin beklentileri oldukça yüksek. Ziyaretçileri sitenizin zaman ayırmaya değer olduğuna ikna etmek için saniyeleriniz var.
Doram Tanıtım olarak yılları aşkın tecrübemiz ile kitle beklentilerini aşan web siteleri oluşturuyoruz. Üstün sonuçlar elde etmek için stratejik planlama, zorlayıcı görsel tasarım ve kusursuz kullanıcı deneyimi odaklı performans sergileyen siteler inşa ediyoruz. Gerçekten bu hedefleri karşılayan bir web sitesi oluşturmak için doğru yolu tasarlamak çok önemlidir. Kullanıcılarınız için tasarım: Öncelikle site kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayın. Kullanıcıların ihtiyaçlarının ne olduğunu bilmiyorsanız, onlara sorun ve öğrenin. Kullanıcı merkezli bir ajans olarak, bu ilke yarattığımız her şeyin temelindedir.

Keşfedilebilirlik için tasarım: Bir site insanların bulabileceği şekilde tasarlanmalıdır ve bu arama motorlarındaki görünürlüğü ile başlar. İyi bir site teknik olarak optimize edilmelidir ve kullanıcıların giriş yapması için ilgi çekici açılış sayfaları olacak şekilde oluşturulmalıdır.

Web sitesi tasarım sürecimiz Web sitesi tasarımı yaklaşımımız, yüzlerce web sitesinde test edilip rafine edilmiştir, akla gelebilecek hemen hemen tüm sektörleri kapsamaktadır.
Strateji
Bir web sitesi stratejisi, web sitesinin önerilen yapısını, içeriğini ve özelliklerini iş hedefleriyle uyumlu hale getirir. Web sitesinin yönü hakkında üst düzey kararlar aldığımız yer burası. Strateji sırasında deneyimli bir web sitesi stratejistimiz araştırma yapmak, zorlukları ve fırsatları belirlemek ve önerilerde bulunmak için UX, tasarım ve içerik uzmanlarıyla işbirliği yapar.
Planlama
Planlamada, bilgi mimarlarımız ve UX tasarımcılarımız bilgilerin stratejik yönleri değerlendirip site için bir taslağa dönüştürüyor. Planlama kısmı aynı zamanda sitenin teknik gereksinimlerini ve özelliklerini belirlediğimiz yerdir. [IA + UX sayfasına bağlantı] İlk anahtar öğe site sayfalarının yapısını ve hiyerarşisini gösteren bir site haritasıdır. Bu çıktılar, gerçekleştirebildiğimiz kadar çok kullanıcı araştırması tarafından desteklenmektedir.

Tasarlama
Web sitesini hayata geçirmek
Tasarım, sıkı çalışmanın gerçekten işe yaramaya başladığı yerdir. Bir keşifle başlıyoruz, adından da anlaşılacağı gibi, markanızı nasıl temsil edeceğiniz konusunda bir fikir edinerek sizinle birlikte bir dizi olasılığı keşfediyoruz. Bazı müşterilerimiz katı marka yönergelerine sahipken, diğerleri markalarını nasıl tanımlayacağınız veya yeniden tasarlayacağınız konusunda rehberlik arıyorlar. Her ikisiyle de çalışmak aynı derecede rahat. Tasarım aşaması için çıktılar, planlama sırasında oluşturulan tel kafesler üzerine inşa edilen her şablonun tam renkli maketleridir. Her model, ana sayfadan başlayarak ayrıntılı geri bildirim için size sunulur. Bir tasarımın her platform için maksimum derecede uygun olmadığından, masaüstü, mobil ve tablet için ayrı ayrı tasarım yaparak her cihaz ve her cihaz için etkileşimi optimize ediyoruz.
Websiteniz için özgün içeriklerle içerik yöneticiliği yapıyoruz. Herkes yazıyor. Ama herkes web için yazmıyor. Metin yazarlarımız, dikkat aralıklarını yakalamak için kısa ve etkili bir şekilde nasıl yazılacağını biliyorlar. Bir hikayenin nasıl ortaya çıkacağını ve sayfaların nasıl akacağını biliyorlar. İlk kez bir siteyi ziyaret eden biri gibi düşünebilir ve bir sayfayı hem insanlar hem de arama motoru botları için çekici hale getirebilirler ve yankılanan bir mesaj bulmak için ürün özelliklerine, hizmet tekliflerine ve daha fazlasına derinlemesine bakıyoruz.

SEO
Alaka düzeyini, erişimi ve keşfedilebilirliği en üst düzeye çıkarmak ilk hedefimiz. SEO, bir aksesuar değil, etkili bir web sitesinin dokusunun bir parçasıdır. Önce sitenizi oluşturmak ve daha sonra “SEO yapmak” kaçırılmış fırsatlara işaret eder veya mevcut özkaynakları riske atabilir. Bu nedenle, tasarladığımız her web sitesinde SEO ön plandadır. SEO uzmanlarımız, doğru sayfaları doğru yerlerde oluşturmamıza yardımcı olmak için proje boyunca yer alır. Site haritaları ve hatta tasarım öğeleri, keşfedilebilir, alakalı olduklarından  SEO’nun en iyi yollarını izlediklerinden emin olmak için uzmanlar tarafından dikkatle incelenir. SEO, arama motoru optimizasyonunun kısaltmasıdır. ‘Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin veya bir web sayfasının arama motorunun doğal veya organik arama sonuçlarındaki görünürlüğünü etkileme sürecidir.’ Arama motorları, belirtilen anahtar kelimeleri aramak ve anahtar kelimelerin bulunduğu dokümanların listesini döndürmek için kullanılan sistemlerdir.’ Arama motorları, kullanıcıların World Wide Web’de doküman aramasını sağlar. Arama motorları, kullanıcının aradığı şeyle en alakalı olan web sitesinin içeriğini, performansını bulup kullanıcıları web sitelerine yönlendirir.

SEO’nun amacını anlamak için internet tarama alışkanlıklarınızı düşünün. Bazı bilgileri almak istediğimizde arama motorlarından faydalanıyorsunuz çünkü bilgiyi almanın en kolay ve hızlı yolu bu yöntemdir. Bir arama yaptığınızda, aradığınız şeyle ilgili en doğru sonuçları ilk sayfada görürsünüz. Genel mantık olarak, sonuçlarda en üstte görünen web siteleri diğer sitelere kıyasla daha fazla kullanıcı trafiğine sahiptir. SEO nun amacı arama motorlarında web sitelerini mümkün olduğunca üst sayfalara taşımak böylece web sitesini optimize ederek üst sıralarda bir konum elde etmektir. Biz şirket olarak Türkiye pazarında İlk Sayfa Garantili SEO yapan ve taahhüt ettiğimiz zaman aralığında ilk sayfaya gelmediği takdirde para iadesi yapan tek şirketiz.

Bir web sitesinin görünürlüğünü güçlendirmek için stratejiler Bir sitenin görünürlüğü, kullanıcıların siteyi milyonlarca site arasında bulma kolaylığı olarak tanımlanabilir. Web sitesinin etkili stratejileri, bireysel bir işletmenin bilgisine bağlıdır. Birinci sayfaya yükselebilmek için bazı temel ilkelere uymak gerekir. Anahtar Kelimeleri Belirliyoruz ve Kullanıyoruz Gerekli web sitesini bulmak için optimizasyonun ilk adımı, bir arama motoru sorgusunda uygun anahtar kelimeler kullandığımızdan emin olmaktır. Anahtar kelimeleri belirledikten sonra, anahtar kelimelerin gövdede ve görülemeyen sayfanın meta verilerinde göründüğünden emin oluyoruz.

Okunabilir URL’leri kullanıyoruz
URL, arama motorlarının en önemli faktörlerinden biridir. URL’lerin arama motorları tarafından kolayca bulunabildiğinden emin olmak gerekir. URL’deki en önemli anahtar kelimeleri kullanıyoruz. Kaliteli ve Özgün İçerik kullanıyoruz, Web sitesinin içeriği özgün yazılmış olmalı, telif hakkı size ait olan özgün görseller ve videolar barındırmalı bu sayede web sitesi, arama motoru sonuç listesinin üst sıralarında yer ediniyor. İçerik, tarama sırasında insanlar tarafından kullanılan kelimelerden ve kelime öbeklerinden oluşmalıdır. Sitenin ana sayfasında, siteyi ve amacını açıklayan bir metin olmalıdır.
Taze Tutuyoruz
Arama motorunun siteyi ziyaret etme oranı içeriğe bağlı olduğundan, web sayfasının içeriği sık sık değiştirilmelidir. İçeriğin düzenli olarak güncellendiğinden emin olmak için metin değiştirmek, resim eklemek, sayfa eklemek veya kaldırmak vb. Bir görev yapılmalıdır. Düzenli yayınların yapılabilmesi için web sitesiyle ilgili bir blog saklanabilir.  Referans Linkler
Google tarafından skoru yüksek olan web sitelerinden referans linki almak oldukça önemlidir. Bir arama motorunun sizi ilk sayfada göstermesi için gerekli nedenlere sahip olmalıdır. Doğru linklemeler yaparak , doğru site içi ve site dışı linklemeler yaparak istenilen hedefe daha kısa sürede ulaşılabilir.

Sosyal Medya ile Tanıtıyoruz
Web sitesi, sosyal medya platformları kullanılarak tanıtılabilir. Web sitesi görünürlüğünü artırmaya yardımcı olan bağlantı ile birlikte bu platformlarda içerik yayınlıyoruz. Bu, web sitesinin trafiğine ve trafiğin nereden geldiğine bakılarak yapılabilir. Bu ilerleme, web sitesinin stratejilerini analiz etmeye , ayarlamaya ve web sitesi hedeflerine odaklanmaya yardımcı olur.

SEM 
websitenizin arama motorlarında (Google,yandex vb.) sektörel anahtar kelimelerinizin reklam olarak tıklama başı maliyetli ilk sıralarda yer alma işlemidir. Google ads , yandex direct gibi platformların sektörünüzle alakalı seçeceğiniz anahtar kelimeler için tıklanma başına maliyet fiyatları sitenizdeki içeriklere göre ve sitenizin altyapısına göre değişmektedir. Profesyonel SEM ekibimizle Google adwords ve yandex direct maliyetinizi 3 te 2 oranına kadar düşürebiliyoruz.

SOSYAL MEDYA
Günümüzde sosyal medyanın gücü, markanızın kurumsallığı açısından büyük önem taşıyor. İçerik üreticiliği ve doğru içerik paylaşımı marka değerinizi arttırır. Sosyal Medyanın gücünden yararlanarak şirketinizi hızlıca kurumsallaştırmak mümkün. Sosyal Medya sayesinde satış yapabilir, kalabalık kullanıcı pazarında doğru müşteri kitlesine ulaşarak bu pazarda yerinizi alabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA REKLAMLARINIZI NASIL DOĞRU MÜŞTERİLERE ULAŞTIRIYORUZ ?
Çoğu zaman akıllı cihazlarımız bizi dinliyor olabilir düşüncesine girmişizdir. Konuştuğunuz bir ürünün, bir işin veya bir olayın tanıtımını direkt reklam olarak karşınıza çıktığına şahit olmuşsunuzdur. Bunu sağlayan şey nedir? Sanal benliğiniz.  Google, Facebook ve Yandex gibi büyük çaplı şirketler cihazınızı açtığınız günden itibaren beğenilerinizi, paylaşımlarınızı, aramalarınızı, girdiğiniz Web Sitelerini ve izin verdiğiniz bu uygulamaların mikrofonlarından algılanan verileri depolarlar. İhtiyacınız olan şeyin reklamının direkt olarak karşınıza çıkma sebebi budur.
Bu verileri kullanma konusunda çok başarılıyız. Hedeflediğiniz tanıtım, müşteri potansiyeli taşıyan ilgili kişilerin önüne çıkartılır. Sosyal medyanın gücünü doğru kullanarak tanıtımınızı doğru kitlelere lanse edebiliriz.

ŞİRKET İÇİ YARDIMCI PROGRAMLAR : Şirket içi yazılımlarımız sayesinde rakiplerinizin profesyonel analizini yaparak, onların önüne geçmeniz mümkün. İlgili sosyal medya hesaplarına organik trafik artışı sağlayan ve rakiplerinizi aktif olarak takip eden müşterilere toplu mesaj atan programlarımız sayesinde, müşterilerinize ulaşmak artık daha kolay olacak.
TANITICI SAYFALARDA REKLAM : Şirketimizin altyapısında kullandığımız aylık 10 Milyon Facebook ve 20 Milyon İnstagram profil ziyareti alan, +35 Milyon organik kitleye sahip hesaplarımızdan şirketinizin tanıtımını yapabiliyoruz.
ŞİRKET İÇİ PANELLERİMİZ : Kullanımı tamamen kendimize ait olan kullanıcı havuzlarımız mevcut. Türk ve yabancı uyruklu bu aktif ve bot hesapları instagram, facebook, twitter, youtube gibi çeşitli platformlarda kullanabiliyoruz.
İnstagram’da ; İnstagram İzlenme , gösterimler, gönderi beğenisi, gönderi yorumu (sizin yazdığınız yorumlar gönderilir.), Gönderi yorumu beğenisi, takipçi gönderimi, gönderi kaydetme, canlı yayın beğenisi, canlı yayın izlenmesi, hikaye izlenme
Facebook’ta ; Gönderi beğenisi, gönderi yorumu
Youtube’da ; Video izlenmesi, video yorumu, video like ve video dislike, abone gönderimi
Twitter’da ; Favoriye ekleme, retweet etme, takipçi gönderme ve istenilen ülkede yada dünya gündeminde istediğiniz hashtagde trend topic hizmeti şeklinde kullanabiliyoruz.

GRAFİK TASARIM
Firmanızın kurumsal kimliği kadar yaratıcılığı da ön planda olmaktadır. İletişimin en güçlü ve en sağlıklı yönü olan görsellik, şirketinizin en önemli yapı taşları arasında yer almalıdır. Sunmuş olduğumuz Grafik Tasarım hizmeti ile sektörünüze farklı bir boyut katacağımızdan adımız kadar eminiz. Çeşitli renk seçenekleriyle göz dolduracak ve sayfanın ön kısmında çeşitli panellerle aranan farklı tasarımlarada yol açıyoruz. Baskı işlerinin grafik tasarımlarında çokça satış odaklı tasarımlar popülerken, Web tasarım alanında ise daha çok responsive mobil uyumlu tasarımlar ön plandadır. Daha fazla beyaz alanla daha sosyalleşmiş, hareketli, daha fazla ikon ile vektör tasarımlar, infografikler, sabit navigasyonlar, dairesel grafikler ve kullanıcının gözünü yormayan renkler mevcut.
Grafik tasarımda popüler olarak ise, Minimalist, flat renkler, doygun çizgiler devamlı renkler, kurdelalar, bannerlar, iri yazılar ön planda.
Flat Tasarım (Minimal Tasarım)
Flat tasarım efektsiz 2 boyutlu olarak yapılır. Gölge yok, kabartma yok, derinlik, renk geçişi vesaire yok. Her şey net ve keskindir. Kullanım kolaylığı denilince akla gelen ilk tasarım tarzıdır. Basit elementler kullanılır, butonlar bannerlar menüler basit simgeler ve düz renklerden oluşur.

MATERIAL TASARIM (Material Design)
Google Design diyebiliriz. FLAT Tasarımla paraleldir yakın tasarım tarzlarıdır. Son dönemlerin en popüler tasarım çeşididir.İos 7’nin hemen hemen her yerinde en belirgin şekilde kullanılmıştır. Ayrışım, berraklık, derinlik material tasarımın ana düşüncesidir.Kullanıcıların klasik isteklerini, yenilik ve teknoloji ile bilimin imkanlarıyla buluşturan görsel tasarımlardır.Materyal tasarım güçlüdür, gösterişlidir, hareket algısı yaratır. Kullanıcı dostudur.
METRO TASARIM (Metro Design)
Microsoft Windows 8 windows 9 denince akla gelen tasarımdır. Flat ve Materyal tasarımdan önce çıkmış popülaritesi yüksek tasarım akımıdır.Basılı materyallerde yani baskı işler için metro tasarım pek uygun olmasa da katalog veya broşür işlerinde ortaya güzel tasarımlar çıkabiliyor. Daha çok web tasarımlarında/arayüzlerde kullanıma uygundur.
RETRO TASARIM (Retro Design)
Her dönem her tarzda tutunabilen aslında eskimeyecek tasarım şeklidir. Vintage tarzıdır.
MİNİMAL TASARIM (Minimal Design)
Sadenin sade’si tasarımdır. Markaların vermek istediği mesajı daha temiz, basit ve sade bir şekilde sunar. Web arayüzleri bu tasarım türünün pek tercih edileni olmasa da basılı materyallerde özellikle afiş-poster tasarımlarında genellikle kullanılır.

TANITIM FİLMİ ÇEKİMİ
Hedef kitlenizin dikkatini çekecek ve akılda kalacak bir diğer kanal sizi en doğru şekilde yansıtacak olan Tanıtım Filmi Çekimidir. Müşteri kitlenizin isteklerini analiz ederek şirketinizi en doğru şekilde yansıtacak kurumsal tanıtım filmleri çekiyoruz. Profesyonel kurgu ekibimiz gerekli planlamayı yaptıktan sonra ilk adım atılıyor drone pilotlarımız ve çekim ekibimiz gereken kurguya uyarak çekimleri gerçekleştiriyor. Ardından sizinle montaj ekibimiz sizinle işbirliği içerisinde montajı bitiriyor. Şirketinizi en sağlıklı biçimde tanıtacağınız yollardan birini bu şekilde gerçekleştirmiş oluyoruz.

PANAROMİK GEZİNTİ
Müşterilerinizin kolaylıkla görmesini istediğiniz iç ve dış mekanlarınızın 360° sanal turlarını web sitenizde yapmasına imkan sağlıyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz?
Panaromik ekibimiz iç mekan gezintisini yapıyor, uygun noktaları belirliyor ve her noktadan 360 derece fotoğraflar alıyor. Gerekli programlar yardımıyla bu fotoğraflar birleştiriyor ve müşterilerinizin rahatlıkla oturdukları yerden gezinti yapmasına imkan sağlıyor.