Doram | Grafik Tasarım Hizmeti | Hayalinizdeki tasarımı birlikte yapalım

Grafik Tasarım

Kreatif Grafik Tasarım

Yaratıcı tasarım şok etkisi yaratır

Hayalinizi anlatın, tasarlayalım.

GRAFİK TASARIM
Firmanızın kurumsal kimliği kadar yaratıcılığı da ön planda olmaktadır. İletişimin en güçlü ve en sağlıklı yönü olan görsellik, şirketinizin en önemli yapı taşları arasında yer almalıdır. Sunmuş olduğumuz Grafik Tasarım hizmeti ile sektörünüze farklı bir boyut katacağımızdan adımız kadar eminiz. Çeşitli renk seçenekleriyle göz dolduracak ve sayfanın ön kısmında çeşitli panellerle aranan farklı tasarımlarada yol açıyoruz. Baskı işlerinin grafik tasarımlarında çokça satış odaklı tasarımlar popülerken, Web tasarım alanında ise daha çok responsive mobil uyumlu tasarımlar ön plandadır. Daha fazla beyaz alanla daha sosyalleşmiş, hareketli, daha fazla ikon ile vektör tasarımlar, infografikler, sabit navigasyonlar, dairesel grafikler ve kullanıcının gözünü yormayan renkler mevcut.
Grafik tasarımda popüler olarak ise, Minimalist, flat renkler, doygun çizgiler devamlı renkler, kurdelalar, bannerlar, iri yazılar ön planda.
Flat Tasarım (Minimal Tasarım)
Flat tasarım efektsiz 2 boyutlu olarak yapılır. Gölge yok, kabartma yok, derinlik, renk geçişi vesaire yok. Her şey net ve keskindir. Kullanım kolaylığı denilince akla gelen ilk tasarım tarzıdır. Basit elementler kullanılır, butonlar bannerlar menüler basit simgeler ve düz renklerden oluşur.

MATERIAL TASARIM (Material Design)
Google Design diyebiliriz. FLAT Tasarımla paraleldir yakın tasarım tarzlarıdır. Son dönemlerin en popüler tasarım çeşididir.İos 7’nin hemen hemen her yerinde en belirgin şekilde kullanılmıştır. Ayrışım, berraklık, derinlik material tasarımın ana düşüncesidir.Kullanıcıların klasik isteklerini, yenilik ve teknoloji ile bilimin imkanlarıyla buluşturan görsel tasarımlardır.Materyal tasarım güçlüdür, gösterişlidir, hareket algısı yaratır. Kullanıcı dostudur.
METRO TASARIM (Metro Design)
Microsoft Windows 8 windows 9 denince akla gelen tasarımdır. Flat ve Materyal tasarımdan önce çıkmış popülaritesi yüksek tasarım akımıdır.Basılı materyallerde yani baskı işler için metro tasarım pek uygun olmasa da katalog veya broşür işlerinde ortaya güzel tasarımlar çıkabiliyor. Daha çok web tasarımlarında/arayüzlerde kullanıma uygundur.
RETRO TASARIM (Retro Design)
Her dönem her tarzda tutunabilen aslında eskimeyecek tasarım şeklidir. Vintage tarzıdır.
MİNİMAL TASARIM (Minimal Design)
Sadenin sade’si tasarımdır. Markaların vermek istediği mesajı daha temiz, basit ve sade bir şekilde sunar. Web arayüzleri bu tasarım türünün pek tercih edileni olmasa da basılı materyallerde özellikle afiş-poster tasarımlarında genellikle kullanılır.