Doram | İlk Sayfa Garantili Seo | Google Ads | Trafik Arttırma Çalışması

Seo & Sem

SEO & SEM

Web Sitenizin Trafiğini Arttıralım

Arama Motorlarında Üst Sıralarda Olun

SEO
Alaka düzeyini, erişimi ve keşfedilebilirliği en üst düzeye çıkarmak ilk hedefimiz. SEO, bir aksesuar değil, etkili bir web sitesinin dokusunun bir parçasıdır. Önce sitenizi oluşturmak ve daha sonra “SEO yapmak” kaçırılmış fırsatlara işaret eder veya mevcut özkaynakları riske atabilir. Bu nedenle, tasarladığımız her web sitesinde SEO ön plandadır. SEO uzmanlarımız, doğru sayfaları doğru yerlerde oluşturmamıza yardımcı olmak için proje boyunca yer alır. Site haritaları ve hatta tasarım öğeleri, keşfedilebilir, alakalı olduklarından  SEO’nun en iyi yollarını izlediklerinden emin olmak için uzmanlar tarafından dikkatle incelenir. SEO, arama motoru optimizasyonunun kısaltmasıdır. ‘Arama motoru optimizasyonu (SEO), bir web sitesinin veya bir web sayfasının arama motorunun doğal veya organik arama sonuçlarındaki görünürlüğünü etkileme sürecidir.’ Arama motorları, belirtilen anahtar kelimeleri aramak ve anahtar kelimelerin bulunduğu dokümanların listesini döndürmek için kullanılan sistemlerdir.’ Arama motorları, kullanıcıların World Wide Web’de doküman aramasını sağlar. Arama motorları, kullanıcının aradığı şeyle en alakalı olan web sitesinin içeriğini, performansını bulup kullanıcıları web sitelerine yönlendirir.

SEO’nun amacını anlamak için internet tarama alışkanlıklarınızı düşünün. Bazı bilgileri almak istediğimizde arama motorlarından faydalanıyorsunuz çünkü bilgiyi almanın en kolay ve hızlı yolu bu yöntemdir. Bir arama yaptığınızda, aradığınız şeyle ilgili en doğru sonuçları ilk sayfada görürsünüz. Genel mantık olarak, sonuçlarda en üstte görünen web siteleri diğer sitelere kıyasla daha fazla kullanıcı trafiğine sahiptir. SEO nun amacı arama motorlarında web sitelerini mümkün olduğunca üst sayfalara taşımak böylece web sitesini optimize ederek üst sıralarda bir konum elde etmektir. Biz şirket olarak Türkiye pazarında İlk Sayfa Garantili SEO yapan ve taahhüt ettiğimiz zaman aralığında ilk sayfaya gelmediği takdirde para iadesi yapan tek şirketiz.

Bir web sitesinin görünürlüğünü güçlendirmek için stratejiler Bir sitenin görünürlüğü, kullanıcıların siteyi milyonlarca site arasında bulma kolaylığı olarak tanımlanabilir. Web sitesinin etkili stratejileri, bireysel bir işletmenin bilgisine bağlıdır. Birinci sayfaya yükselebilmek için bazı temel ilkelere uymak gerekir. Anahtar Kelimeleri Belirliyoruz ve Kullanıyoruz Gerekli web sitesini bulmak için optimizasyonun ilk adımı, bir arama motoru sorgusunda uygun anahtar kelimeler kullandığımızdan emin olmaktır. Anahtar kelimeleri belirledikten sonra, anahtar kelimelerin gövdede ve görülemeyen sayfanın meta verilerinde göründüğünden emin oluyoruz.

Okunabilir URL’leri kullanıyoruz
URL, arama motorlarının en önemli faktörlerinden biridir. URL’lerin arama motorları tarafından kolayca bulunabildiğinden emin olmak gerekir. URL’deki en önemli anahtar kelimeleri kullanıyoruz. Kaliteli ve Özgün İçerik kullanıyoruz, Web sitesinin içeriği özgün yazılmış olmalı, telif hakkı size ait olan özgün görseller ve videolar barındırmalı bu sayede web sitesi, arama motoru sonuç listesinin üst sıralarında yer ediniyor. İçerik, tarama sırasında insanlar tarafından kullanılan kelimelerden ve kelime öbeklerinden oluşmalıdır. Sitenin ana sayfasında, siteyi ve amacını açıklayan bir metin olmalıdır.
Taze Tutuyoruz
Arama motorunun siteyi ziyaret etme oranı içeriğe bağlı olduğundan, web sayfasının içeriği sık sık değiştirilmelidir. İçeriğin düzenli olarak güncellendiğinden emin olmak için metin değiştirmek, resim eklemek, sayfa eklemek veya kaldırmak vb. Bir görev yapılmalıdır. Düzenli yayınların yapılabilmesi için web sitesiyle ilgili bir blog saklanabilir.  Referans Linkler
Google tarafından skoru yüksek olan web sitelerinden referans linki almak oldukça önemlidir. Bir arama motorunun sizi ilk sayfada göstermesi için gerekli nedenlere sahip olmalıdır. Doğru linklemeler yaparak , doğru site içi ve site dışı linklemeler yaparak istenilen hedefe daha kısa sürede ulaşılabilir.

Sosyal Medya ile Tanıtıyoruz
Web sitesi, sosyal medya platformları kullanılarak tanıtılabilir. Web sitesi görünürlüğünü artırmaya yardımcı olan bağlantı ile birlikte bu platformlarda içerik yayınlıyoruz. Bu, web sitesinin trafiğine ve trafiğin nereden geldiğine bakılarak yapılabilir. Bu ilerleme, web sitesinin stratejilerini analiz etmeye , ayarlamaya ve web sitesi hedeflerine odaklanmaya yardımcı olur.

SEM 
websitenizin arama motorlarında (Google,yandex vb.) sektörel anahtar kelimelerinizin reklam olarak tıklama başı maliyetli ilk sıralarda yer alma işlemidir. Google ads , yandex direct gibi platformların sektörünüzle alakalı seçeceğiniz anahtar kelimeler için tıklanma başına maliyet fiyatları sitenizdeki içeriklere göre ve sitenizin altyapısına göre değişmektedir. Profesyonel SEM ekibimizle Google adwords ve yandex direct maliyetinizi 3 te 2 oranına kadar düşürebiliyoruz.